A tételek kidolgozása mindig munka és idő igényes folyamat. Viszont ha a felkészülési idő alatt apránként meg csinálod, akkor az érettségi előtt már csak át kell olvasnod, illetve a dolgozatok előtt ismételned. Ezzel jelentősen csökkentheted az egyszerre átnézendő oldalak számát, és a tanulásra szánt időt is.
1. Írd fel a tétel címét, és amit még tudsz róla:
A tanárod instrukcióit a tétellel kapcsolatban.
Hol található hozzá a tananyag a könyvben, a füzetben, a vizsgán is használható segítségben.
Egy tételhez több anyagrész is tartozik ezért érdemes ezeket már rögtön az elején összeszedni. Segít a tétel kidolgozásában is és a vizsga előtti ismétlésnél is hasznos lehet. Akkor is hasznos lehet, ha valamit újra át akarsz nézni, mert nem érthető, nem emlékszel valamelyik részletre.
2. Gondold végig miről szóljon a bevezetés rész. Ez lehet történelmi, irodalmi, földrajzi, tudomány történeti kitekintés. Pár szóban arról beszélj, ami csak áttételesen tartozik a tételedhez, de ennek a segítségével el tudod helyezni a tételed az időben, tértben.
3. Maga az amiről a tételed szól. Először készíts egy vázlatot arról, hogy minek kellene a tételedben szerepelnie. Ezt lehet hagyományos vagy akár gondolat térkép.
Írd össze azokat a definíciókat, törvényeket, bizonyításokat, szabályokat, tényeket, évszámokat, mindent ami tételhez tartozó tény anyag.
4. Pár mondatban írd le, miről szólt a tételed.